DiscoClipy.com - disco polo - teledyski, piosenki, muzyka, nowości


DiscoClipy.com – disco polo – teledyski, nowości, piosenki, muzyka

Witamy
Login / Rejestracja

X-Trans


  • X-Trans

    Wszystko zaczęło się w 1999 roku. Choć był to czas udzielającej się wielu osobom niepewności związanej z nowym millenium, to właśnie wtedy idea braci Wojtka i Tomka Ługowskich o własnym zespole, nabrała realnych kształtów. Projekt został początkowo nazwany „Enter Beat”, lecz po krótkim czasie grupa przemianowała się na X-Trans i pod tą nazwą znana jest do dziś. Bracia od zawsze byli osobami ambitnymi, więc założeniem ich twórczości było stworzenie czegoś, co będzie przyjemne nie tylko dla ucha, ale i oka. Szybko zatem rozpoczęli poszukiwania osoby, która byłaby w stanie wcielić ich pomysły w życie. Zaczęło się od choreografa, który wraz ze swoim trzyosobowym zespołem, dołączył do grupy i w ten sposób powstał pierwszy oficjalny skład X-Trans. Grupa stała się zatem formacją wokalno-taneczną i w ten sposób wyróżniła się spośród szeregu innych ekip. 

    Kamieniem milowym w historii zespołu było podpisanie kontraktu z wytwórnią Green Star, do którego doszło w listopadzie 2001 roku. Kilka miesięcy później w telewizji POLSAT wyemitowany został pierwszy teledysk grupy, nagrany do mixu piosenek „Impreza” i „Nie bój się mała”. Debiutancka kaseta X-Trans ukazała się w lutym 2002 roku. Zespół kilka miesięcy później wystąpił na VII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Disco Polo i Dance, gdzie zdobył nagrodę w kategorii debiut roku. W 2004 roku grupa zawiesiła działalność i na kilka lat zniknęła ze sceny. Trzy lata później jednak, z inicjatywy Tomka, zespół podjął decyzję o reaktywacji. Powstają nowe kawałki i zostaje nawiązana współpraca z innym zespołem tanecznym. W 2008 roku grupa ponownie występuje na ostródzkim festiwalu, prezentując tam swój nowy materiał.

    2009 rok jest natomiast czasem diametralnych zmian w zespole i nowej koncepcji działalności. X-Trans opuszcza Wojtek, lecz cały czas pozostaje związany z formacją, zajmując się działaniami innymi niż sceniczne. Nową wokalistką zostaje zjawiskowa Dorota Krześlak. Po tych zmianach zespół przybiera formę nieporównywalną do wcześniejszej. X-Trans nadaje swojej muzyce charakterystyczny, niepowtarzalny styl i wyznacza nowe kierunki polskiej muzyce tanecznej. Zachęcamy do zapoznania się z teledyskami zespołu i ocenienia ich wartości we własnym zakresie.

    Więcej »
RSS